Chystá se pokračování edice Čti Jeseníky, tým Lukáše Abta už připravuje Čti Rychleby

02.07.2022

Ono je obtížné to změřit, ale kdyby šlo spočítat míru společenského přínosu nějaké aktivity, výroba, vydání a návazné kroky spojené s úžasnou knihou Čti Jeseníky, by podle nás braly vítězství.

Ta kniha je sama o sobě zjevením. Kolektiv autoru se nadřel s grafickou a textovou přípravou, bez práce se nerodilo ani shánění peněz na vydání publikace a teď tým okolo Lukáše Abta drží slovo, že třetinu zisku vrátí zdejším horám. Děje se tak prostřednictvím záchrany další a dalších drobných památek - mohyl, pramenů, pomníčků... Už se dočkali třeba Jelení studánka a Pannewitzův pramen u Karlovic, opravena byla vyhlídka Táborské skály u Zlatých Hor.

Co je ale skvělé ještě víc, že tým se nezastavuje a pokračuje v přípravách další bláznivé knihy - Čti Rychleby (a Králický Sněžník). Naše těšení je o to větší, protože po Čti Jeseníky už přesně víme, co můžeme čekat. Netradičně pojatou publikaci, kde grafické zpracování doslova křičí "Listuj ve mně!", a kde je zajímavých faktů právě tolik, kolik potřebuje průměrný patriot a fanda našeho regionu proto, aby si to tady zamiloval ještě víc.

A protože i volné pokračování vzniká komunitně, dostáváte i vy možnost přispět ke vzniku knihy. Autoři si jdou směle pro vaši finanční podporu, nabízí za to několik odměn - tou zásadní je pochopitelně chystaná kniha Čti Rychleby. Stačí tvůrcům poslat 555 korun a máte od nich garantován jeden výtisk. Za 1 555 Kč si můžete předplatit knížku i s věnováním, ale darovat můžete libovolné víc. Sbírka na vydání Čti Rychleby běží na platformě Donio (zde).

Zajímalo by nás, kolik nabídek na zpracování dalších českých hor už má Lukáš Abt na stole :-)

Klobouk dolů před všemi, kteří na tom makáte! 

Foto (zdroj): Čti Jeseníky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.