Chystá se další Zmizelé Jesenicko

24.10.2021

Kadence vydavatelství Hnutí Brontosaurus připomíná Albatros v dobách největší slávy :-) aktuálně jde do tisku třetí díl vlastivědné publikace Zmizelé Jesenicko. Do vašich patriotských knihovniček přibude zajímavé dílo, pište Ježíškovi nebo si knížku předplaťte*.

Tomáš Hradil se pro tentokrát dohodnul s autorskou dvojicí Michaela Neubauerová a Pavel Macháček, a to jsou prověření autoři, pokud jde o regionální historii. A protože osady skoro zaniklé i zcela zaniklé jsou již zmapovány předchozími dvěma díly, na řadu přichází další významní svědci naší minulosti - poutní místa. Tisíce našich předků k nim směřovaly v dobách dobrých i zlých, mnohé z nich za sebou mají pohnutý osud a hodně pamatují, mnohým z nich hrozí zánik. Charisma sála např. ze Zlatohorského poutního místa Maria Hilf, La Salette v Travné, Mariina pramene v Domašově, kaple na Křížovém Vrchu, Boží hory nad Žulovou... Nejvyšší čas tohle všechno zaznamenat pro příští generace.

Kolektiv připravující vydání knihy se pokouší o ještě jednu věc související s poutními místy našeho regionu - snaží se zde zaběhnout tradiční několikadenní pouť, takové místní putování do Santiaga de Compostela. V srpnu proběhl zahajovací ročník Velké pěší pouti za Jesenicko, která na 160 kilometrů dlouhé trase protíná 14 poutních míst a účastníkům nabízí unikátní spojení sportovního výkonu a krás Jesenicka. A pozor, tahle celoročně dostupná túra je výzvou pro lidi s jakýmkoli vyznáním, ale i pro ty bez vyznání.

Zakoupením knihy Zmizelé Jesenicko 3 si vlastně pořizujete bedekr, třeba vás to k nazutí pohorek přesvědčí.

Staňte se čestným předplatitelem, pošlete 1000 (základní), 2000 (zlatý) nebo 5000 korun (diamantový) a získejte knihu i s věnováním autorů. Příspěvek zašlete na BÚ 2100945182/2010 a do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno a adresu. Děkujeme.

Foto (zdroj): Richenza

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.