Chris Froome 4x vyhrál Tour de France, teď přijíždí závodit do Jeseníků i proti Filipu Řehovi

23.07.2023

I když světovému pelotonu aktuálně vládnou mladíci Vingegaard s Pogačarem, které jsme v Jeseníku měli v roce 2018 na Závodu míru, oba s respektem vzhlížejí k jiné hvězdě jejich sportu - Chrisi Froomovi.

Ten chlap byl pár let nejlepším cyklistou světa. Než se těžce vyboural při tréninku, dokázal vyhrát čtyřikrát Tour de France, dvakrát Vueltu a jednou Giro d'Italia, k tomu má dva bronzy z olympiád a tři z mistrovství světa. Je živoucí legendou sportu, která se vzpírá osudu, zdraví i věku.

Že nepatří do sportovního důchodu, přijede ukázat příští týden (27.-30.7.) na Jesenicko, kde se odehraje prestižní cyklistická bitva Czech Tour, jejíž etapy se už tradičně vinou i tady v našich horách. Divácky lákavý pro vás může být sobotní cíl na Červenohorském sedle (okolo 16 hod.), asi nejpohodlněji se k pelotonu dostanete v neděli mezi 12 až 13 hod., kdy závodníci prosviští Bělou pod Pradědem při cestě z Červenohorského sedla na Vidly. Ale to bude fičák, Chrise Frooma v dresu Israel Premier Tech možná nestihnete poznat. Pikantérií může být, že v dresu českého týmu Elkov - Kasper se představí domácí miláček Filip Řeha. I pro něj bude zážitkem závodit s Froomem. Motivovat ho určitě bude i přítomnost světových týmů Bora, Intermarché a Jumbo-Visma, které dnes dojíždějí Tour de France.

Reklama na Jesenicko, reklama na Jeseníky, reklama na jesenickou cyklistiku.

Foto (zdroj): Czech Tour

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.