Chodníková smršť v Jeseníku

02.03.2019

Každý, kdo preferuje pěší pohyb po Jeseníku, má pár důvodů k radosti. Jistě, zmizel (zatím) sníh a pak posypový materiál z chodníků, ale hlavně už brzo přibudou na mapu města další desítky metrů chodníku (asi 639 metrů). Stavíme tu rychleji než stát dálnice. Ale dost legrace.
V prvé řadě jde o důležitý chodník na ulici U Bělidla, konkrétně dlouhou zatáčku od bikrosové dráhy k odbočce na Dukelskou. Za 1,1 milionů korun z toho bude 150 metrů zámkové dlažby, tady jde fakt hlavně o bezpečnost. A realizace je na spadnutí.
Nových skoro 500 metrů chodníku se pak začne budovat v Bukovicích, na frekventovaném úseku od parkoviště u hřbitova po odbočku na Křížový vrch (ulice Za Pilou). Tím se dočkají pohodlnější a bezpečnější chůze obyvatelé Dětřichova (aspoň částečně), a také budoucí obyvatelé rodící se nové čtvrti Na Pile. V tomhle případě kromě chodníku přibude zbrusu nové osvětlení, upraveny budou zastávky autobusu a přechod. Tahle akce vyjde na 7 milionů, z čehož plných 90 % uhradí EU.
Do třetice pěší, tentokrát vylepšení horní části Muzikantské stezky (pěší cesta z lázní do centra). V dubnu se rozběhnou práce na úpravě povrchu stezky, aby se ta stala komfortnější, přibudou dřevěné lavice a informační tabule a při té příležitosti bude obnoven nedaleký Editin pramen. Fajn pro nás místní, fajn pro návštěvníky lázní ...
Potlesk městu a oddělení investic.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.