Chceme Jesenicko podnikající

25.10.2020

Je to jedna z oblastí, na které by mělo Jesenicko pracovat, aby se sunulo kupředu - dostávat k podnikání více mladých lidí. Nemáme to tolik v povaze, nepodporuje to v nás konzervativní školský systém, ale je to potřebné, živnostníci a malé podniky jsou důležitým dílkem skládanky zvané národní hospodářství. A platí to pochopitelně i na lokální úrovni.
A my si myslíme a věříme, že v hlavách některých středoškoláků i absolventů, co jsou pár let po škole, klíčí různé nápady, které by šlo zpeněžit. Jděte do toho, do nějakých třiceti let nemáte moc co ztratit, a navíc se dá na rozjezd najít různé podpory a dotace, tréninky a školení a investory a... Hned tady pro nadějné nápady Jeseníčáků máme konkrétní příležitost, za níž stojí akcelerační platforma pro startupy a inovační týmy Startup Klub a spolupořádající Vědeckotechnický park Univerzity Palackého.
Pro autory zajímavých nápadů jsou v soutěži 'Souboj startupů' připraveny hodnotné ceny, kupa vzdělávání a dalšího rozvoje, a taky mentoři. Stálo by za to váš nápad dát na papír, ani se po vás nechce moc podrobností. Stačí popis projektu, klidně už i malinko rozjetou věc a k ní alespoň základní business plán. Pozor, vítěz bere 100 tisíc korun na nový web nebo mobilní aplikaci, to už je základ pro solidní byznys.
Do 13. listopadu se můžete přihlašovat zde a klidně do toho přiberte kamaráda nebo někoho z rodiny, bude to sranda a super zkušenost.
Pro soutěžící podnikatelské nápady, ale taky pro veřejnost lačnou po vědění, je určena celodenní online konference UP Business Camp (informace o eventu tady), během níž budou vyhlášeny vítězné nápady. Rezervujte si sobotu 21. listopadu, může to být váš start nového života.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.