Chata Jiřího na Šeráku má novou pohlednici od Kateřiny Preisové

23.07.2022

Když se na spolupráci dohodnou dva lokální subjekty, vždycky to v nás vyvolá hrdost na Jesenicko, které si v ledasčem umí pomoci samo. Dobrá, tady nejde o žádný veliký byznys, ale o velmi milé a oboustranně výhodné partnerství, možná spíše přátelství. A na obou stranách jsou naši oblíbenci - žulovská výtvarnice Kateřina Preisová a provozovatelka Chaty Jiřího na Šeráku Veronika Mlejnková.

Dámy si plácly, Veronika připravila precizní zadání, Kateřina si odpracovala jeho ztvárnění a do letní sezóny vypouštějí jedinečnou 'šeráckou' pohlednici. Nejvýstižněji společný počin s několikanásobnou přidanou hodnotou komentovala sama objednavatelka Veronika Mlejnková: "Pohled slouží jako vymalovánka, zároveň poučí, protože na mapě je zachyceno i okolí Šeráku, místní flóra a fauna, je to umělecké dílo místního umělce, a navíc je to fyzická věc, kterou může člověk poslat poštou a udělat tak radost klasickou cestou, a nejen digitálně přes příspěvek na sociálních sítích.".

Nejde si nevšimnou, že náš region může být zvenčí snadno rozpoznatelný přes tři umělecká jména. Vedle Kateřiny Preisové jsou to Filip Raif a Jaromír 99. Všichni tři výtvarníci mají svůj originální rukopis, kterým ztvárňují i Jesenicko. Jejich styl je k mání na různých pohlednicích, omalovánkách, plakátech a letácích a každému musí být zřejmé, odkud jsou a pro jaký kout Česka jejich srdce bije.

Foto (zdroj): Kateřina Preisová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies