Charita Jeseník investovala miliony, ale teď vás potřebuje

03.07.2020

Stárnutí populace je, a hlavně ještě bude téma, jak nás zdravější životní styl a medicína drží déle fit. Společnost by si měla zvykat, že bude na péči o nejstarší generaci vždy nějakým způsobem participovat, protože stát a neziskovky to celé neutáhnou.
Jak možná víte, Charita Jeseník, která tady mimochodem má značnou část sociálních služeb na povel, právě finišuje investici přes 45 milionů korun, za níž se zrealizovala rozsáhlá rekonstrukce Domova pokojného stáří svatého Františka v Javorníku. Jeho klienti se už dva roky těší na zbrusu nové bydlení, jež vyhoví současným standardům, a to od výměny oken a dveří, přes novou fasádu, renovaci toalet a koupelen, přestavbu pokojů, až po výtah.
Teď se jde na interiéry, no a právě tímhle směrem máme jeden nápad pro vás :-) Poslouchejte, naši senioři si chtějí vybavit společenskou místnost, spočítali to na 40 tisíc korun, které potřebují dát dohromady, aby si to udělali po svém. A jdou na to vpravdě progresivně, spustili k tomu sbírkovou kampaň na Daruj.cz a svému projektu říkají přiléhavě 'Srdce domova'. Za vybrané peníze si chtějí koupit stoly, židle, sporák, lampy... Tímto způsobem už se jim podařilo získat přes 15 tis. Kč, nicméně pořád chybí 25.700 Kč. Tady jsou linky na konkrétní vybavení, dejte pár vteřin zamyšlení, jestli náhodou není ten správný moment pro dobrý skutek a na vylepšení svojí karmy ;-)
Darovat lze na tady: stoly (chybí) 1000 Kč, židle 15000 Kč, sporák 5000 Kč, lampa 1300 Kč, závěsy 2000 Kč a podsedáky 1400 Kč. Celkem chceme vybrat 25700 Kč.
Hej lidi, pojďme se chytnou za ruce, to dáme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.