Cesta z lázní bude

26.12.2018

I město může jít příkladem. Máme nad Jeseníkem proslulé lázně, díky nimž do regionu přijíždějí tisíce lidí. Je správné, že si na jesenické radnici lámou hlavu s tím, jak návštěvníky lázní pozvat dolů do města.
Když je lanovka na 'Grefák' zřejmě přestřelený nápad, když vybudovat chodník podél hlavní silnice nepůjde tak rychle, když vám nevyjde žádost o dotaci v rámci rozsáhlého česko-polského projektu, pořád to nemusí být důvod k rezignaci.
Tohle všechno máme za sebou, teď se můžeme těšit na aspoň dílčí úpravu horní části Muzikantské stezky, tedy nejkratší cesty z Priessnitzových lázní dolů do centra. Náklady se podařilo pokrýt z fondu Euroregionu Praděd. Do akce se vejde i úprava Editina pramene, k němuž od minulého roku vede zbrusu nová třešňová alej. Rýsuje se tak šance, že se dané místo stane dalším atraktivním cílem procházek a výletů.
Úprava Muzikantské stezky samozřejmě chce sloužit i naopak, tj. jako nejkratší trasa do lázní, tak abychom my, co žijeme dole, nevozili svoje ctěné zadnice jenom auty.
Aspoň vidíte, že na svoje sny a cíle nesmíte nikdy rezignovat. Když po nich půjdete opravdově, dost možná se vám vyplní. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.