Český rozhlas shání krev pro jesenickou nemocnici

18.11.2020

Vyjmenujete dvě nejdůležitější tekutiny na světě? Zklameme vás, pivo mezi nimi není ;-) Jasně, voda a krev. Vodě se na positivJE věnujeme docela poctivě, s krví je příspěvku méně, teď to můžeme napravit a napravit to můžete hlavně vy.
Olomoucký veřejnoprávní rozhlas pořádá už několik let prospěšnou akci 'Daruj krev s Českým rozhlasem'. A protože je do projektu se svým odběrným místem zapojena také Nemocnice AGEL Jeseník, setkává se tahle tak trochu veřejná sbírka se slušným zájmem i na Jesenicku. K letitým dárcům se přidávají prvodárci.
Co si budeme povídat, v současné době transfúzní stanice ráda nabere vaši krev, ale ještě raději si vezme krevní plazmu od těch, kdo už prodělali Covid-19. Jejich plazma totiž obsahuje potřebné protilátky, jež pomáhají při léčbě koronavirem zasažených pacientů.
Až do pátku 20. listopadu se můžete objednávat na odběr do jesenické nemocnice (tel.: 584 458 383) a nabídnout svoji paži, "krvelačné" sestřičky se o vás postarají.
Každý dárce se pak má na e-mailu marketing.olomouc@rozhlas.cz hlásit o malý rozhlasový dárek jako poděkování za účast na bohulibé akci.
Oprava: darovat krev můžete i po 20. listopadu, jen si budete muset vystačit už jen s tím dobrým pocitem. I za ten to stojí.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.