Českoveský bazén se vám bude líbit

29.05.2020

Stařičký bazén v České Vsi není žádným velemoderním zařízením, to všichni víme. Však se už pár let hraje o jeho budoucí podobu a vedení obce to nemá věru lehké. Tohle je investice, do které se musí zapojit stát, Olomoucký kraj i obce a města Jesenicka.
Aktuálně se hnuly ledy směrem k budoucí fyzické podobě zrekonstruovaného krytého bazénu. Za návrhem stojí architektonická kancelář Atelier 99, která zpracovala prozatím vizualizaci interiéru a vnější vzhled. Exteriér respektuje zdejší tradiční stavební materiál - dřevo a kámen, nemalých změn doznalo i vnitřní uspořádání stavby. Jasný je 25 metrový bazén, ladil se bazén odpočinkový s chrliči, pochůzná střecha s vířivkou a lehátky, pro děti se plánuje brouzdaliště a hlavně tobogán :-) Příznivci saun, solária a masáži si na své přijdou ve 2. patře.
Teď se začíná pracovat na projektové dokumentaci, aby si Česká Ves mohla dojít pro stavební povolení. Když to půjde normálně, stavební práce začnou v roce 2022, plavky smočíme asi tak ve 2024-25.
Petr Mudra i Roman Michálek ale ví, že to zásadní bude sehnání peněz. A jsme u toho, bude muset zafungovat Sdružení měst a obcí Jesenicka, vytáhnout se bude muset stát (asi ministerstvo školství) a taky Olomoucký kraj.
Co říkáte na nejnovější návrh bazénu, líbí?

Foto (zdroj): Atelier 99

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.