České rodiny chystají (ekonomický) nájezd na Jeseníky

26.06.2021

Ekonomická injekce, jakou potřebuje každý, kdo podniká v odvětvích navázaných na cestovní ruch, se už chystá. Její předprázdninový předvoj už je v Jeseníkách cítit dnes. Nicméně to hlavní odstartuje příští víkend, kdy sem začnou najíždět lační dovolenkáři.

Podle signálu od majitelů chat, penzionů, kempů a hotelů to budou hlavně rodiny s dětmi, kdo zaplní Jesenicko. Dovolená v zahraničí má pořád nějaké komplikace, náš region dostává k dobru ještě jedny prázdniny, kdy může zaujmout a přesvědčit Čechy, že ubytování, gastronomii, turistické atrakce a volnočasové aktivity tady umíme. Podle dat portálu Explorio.cz nejméně 20 % českých rodin každoročně se rekreujících u moře cestu do zahraničí odkládá, své peníze utratí v ČR.

Průměrný plánovaný rozpočet rodiny na dovolenou v Jeseníkách je asi 28 000 korun, říká Explorio.cz. Tyhle peníze půjdou hlavně do ubytování, stravování v restauracích a vstupného na atrakce. Navíc, výsledky průzkumu CzechTourism avizují, že útrata na osobu se oproti loňsku zvedne o nějakých sedm stovek a prodloužit by se měla i průměrná délka dovolené (z devíti na 13 dnů).

Tak lidi z cestovního ruchu, přejeme vám spoustu sil na suprové léto.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies