Česká Ves vylepšuje zpravodajství

04.02.2020

Způsoby, jakými lidé přijímají informace se mění, televize a noviny už nejsou jedinými nositeli zpráv, do všeho výrazně promlouvá internet a sociální sítě. Pokud se podíváme na lokální zpravodajství, dejme tomu na komunikaci měst a obcí se svými občany, jsou u mnoha z nich tištěné a elektronické zpravodaje doplňovány aktualitami minimálně na webu, někde už přijali za své také Facebook a třeba Instagram. Jenže jedna věc je použité médium, druhá věc je kvalitní obsah.
Tipujeme, že největší redakci v okrese má Českoveský zpravodaj, což není něco, z čeho si děláme legraci, naopak je to krásný důkaz, že lidé žijící v obci Česká Ves jsou k ní velmi loajální a hodně z nich se o život v ní zajímá, a dokonce je připraveno o životě v ní psát. Totiž, abychom byli přesní, těch asi 15 členů redakce nejsou žádní placení novináři, v drtivé většině (10) jde o dobrovolné externí dopisovatele píšící o tom, v čem se oni sami pohybují a má to vztah k České Vsi. Proto třeba ředitel ZŠ Filip Worm a Leona Steigerová, zakladatel zajatecké expozice Roman Janas, knihovnice Silvie Królová, za SK Řetězárna Roman Michálek, za dobrovolné hasiče Renata Baďurová... a Alice Žáková v roli šéfredaktory. Všichni měli v půlce ledna společné školení, na němž si mj. řekli, jak má obecní zpravodajství vypadat. Rozumy do hlavy jim lila zkušená žurnalistka Barbora Haušková.
A protože si vedení České Vsi uvědomuje, že komunikace s občany musí stále reflektovat čtenářské preference, sáhli zde k redesignu svého měsíčního Českoveského zpravodaje. Ten zdejší úřad vydává už 26 let, nadešel čas jej omladit a zatraktivnit.
Přejeme redakci tuny inspirace a lehkost psaní.

Foto (zdroj): archiv obec Česká Ves

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.