Česká Ves dá miliony do školy a na fotovoltaiky

02.02.2024

Dvojitá radost je pohled na letošní investiční plány České Vsi. O proaktivitě vedení svědčí množství běžících a chystaných záměrů. Hojné zapojení dotací pro změnu poukazuje na chytrost radních, kteří tak šetří obecní rozpočet. Faktickým vítězem je modernizující se Česká Ves.

Je to zřejmě i důsledek kontinuity ve vedení, vždyť Petr Mudra starostuje 4. volební období. To se pak lépe prosazují dlouhodobé či odvážnější projekty, byť ano, s krytým bazénem to stále nevychází.

Kam tedy půjdou peníze? Nadstandardní pozornosti se dočká základní škola, kde se bude v součtu za cirka 54 milionů rekonstruovat 2. pavilón, revitalizovat přední prostor, dovybavovat školní zahrada, ale hlavně by měly být školní střechy přeměněny na fotovoltaickou elektrárnu. Se solárními panely se začíná počítat i na domově pro seniory, budově obecního úřadu i na Mateřské škole Holanova. Za pár milionů budou pořízeny nádoby na tříděný odpad. Dále se pečovatelská služba dočká elektromobilu, milion půjde na opravu hřbitova, milion na vybavení muzea, opraveny budou další autobusové zastávky, přibudou metry nového asfaltu apod. Je toho za nějakých 78 milionů a významnou část obstarají zmíněná eura z Bruselu nebo koruny z Prahy a Olomouce ;-)

Některé záměry se asi překlopí i do dalších let, peníze do vzdělání i zelených energií se počítají každý rok.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): obec Česká Ves

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies