Česká Ves bude na konci roku zase o něco pěknější

21.04.2023

Seriál povídání se starosty o jejich nejbližších investičních plánech pokračuje v České Vsi. Obci, o které by se na první pohled chtělo říct, že je komplet zrekonstruovaná. Pak vám ale Petr Mudra vysype na stůl soupis projektů jenom na nejbližší rok až dva. A rázem je vám jasné, že koloběh oprav a budování není ani náhodou u konce. Jako obvykle v případě obecních rozpočtů je mnoho akcí podmíněno ziskem konkrétní dotační podpory.

Nejambicióznějším plánem je kompletní rekonstrukce 2. pavilonu základní školy. Ta by měla vyjít na nějakých 50 milionů, ale právě že je navázána na až 85% dotaci. Pan starosta to vidí nejdříve na příští rok. Zatím se chystají papíry ;-)

Letos mají českoveští zastupitelé na 'to do listu' několik rekonstrukcí nebo jejich projektových příprav. Jsou to např. lesní cesta, místní komunikace na ulicích Úzká, Makarenkova a Kpt. Jaroše. Kvůli nové zástavbě by se měla prodlužovat Haškova ulice. V úkolech je dokončení lesní retenční nádrže, v areálu ZŠ se chystá docela dost úprav zeleně a prostranství, v plánu je taky opravit dvě autobusové zastávky. Českou Ves čeká i větší revitalizace hřbitova. Děti z MŠ Jesenická by se mohly dočkat nového hřiště. Petr Mudra by letos rád nachystal projekt parkoviště u pošty a posunul obec v dalších energetických opatřeních.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies