Česká televize na Rychlebských stezkách

11.01.2020

Nevíte někdo, po kolikáte už tady máme Rychlebské stezky? Asi tak po třicátéosmé, víme. Jenomže ony si tu pozornost zaslouží a vědí to i v České televizi, redakci sportu, která nedávno natáčela na vyhlášených trailech reportáž s otcem Rychlebských stezek, Pavlem Horníkem. Vysíláno v premiéře bylo minulou sobotu.
Nebudeme teď opakovat, v čem všem jsou kamenné sekce, klopené zatáčky a umetené pěšinky jedinečné, to vy už většinou víte. My můžeme maximálně tak vyzdvihnout, že bikeři sem nejezdí jenom kvůli tomu, co černovodský tým kopáčů postavil v lese, oni sem jezdí kvůli jedinečné atmosféře, silné vazbě na komunitu, přátelskému prostředí, a taky na sobotní brigády, jichž se účastní klidně desítky dobrovolníků. To pak nové traily přibývají, stávající se zkvalitňují... a věhlas Rychlebských stezek roste a roste.
Pojďte se podívat na pětiminutové video - reportáž Ivana Mejtského, kterou se štábem ČT natočil pro pořad Hory horem pádem, Pavel Horník tam mluví o tom, jak to celé vzniklo a jak to je vlastně práce snů, makat na něčem, co vás tak extrémně baví.
Škoda, že svět vymyslel peníze, podle nás by parta z Rychlebských stezek klidně dokázala pracovat jenom za to uznání a čirou radost cyklistů, když po celém dni v rychlebských lesích parkují kolo na Základně v Černé Vodě. Holt ale bankovky jsou potřeba ;-)
Link na záznam je tady.

Foto (zdroj): archiv Rychlebské stezky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.