Česká školní inspekce hlásí: základky na Jesenicku patří mezi nejlepší v Česku

19.05.2022

Potřebujeme tu dobré školství, aby pomáhalo s přípravou budoucích zaměstnanců i zaměstnavatelů, potřebujeme školství reagující na stále se zrychlující změny na pracovním trhu. Dobrá zpráva pro Jesenicko přišla od České školní inspekce, která uvolnila unikátní data o kvalitě základního školství. Výsledky studie šly na úroveň okresu, Jeseník z toho vyšel velmi dobře.

Pro představu, inspektoři například hodnotili zapojení žáků do výuky, spád vyučovací hodiny, množství použitých metod výuky, atmosféru mezi učitelem a žákem apod. Školní inspekce pak nasbíraná data zabalila do interaktivní grafiky.

Nejzákladnější mapa zobrazuje průměrnou úroveň škol v jednotlivých okresech, Jeseník patří k naprosto nejlepším v republice. Třeba se Šumperkem, Opavou, Zlínem, Libercem... Jsme v horní čtvrtině celorepublikového srovnání. Už to je dobrá vizitka každé jedné učitelky, každého jednoho učitele. Ale pozor, výčet dobrých hodnocení pokračuje.

Z dat sbíraných v letech 2017 až 2021 (vyjma roku 2019) se dále dovídáme, že školy v okrese Jeseník patří k nejlépe hodnoceným i při pohledu na to, jak dobře vedení své školy řídí. Bezpečně obsazujeme horní patra v tom, jak se managementy základek snaží zvyšovat úroveň výuky.

Dalším důležitým sledovaným parametrem byla schopnost ředitelů vést své učitelské sbory (např. hodnocení pedagogů a jejich profesní vzdělávání), i zde na mapě okres Jeseník svítí tou nejzelenější barvou.

Jen o tón méně zelená barva mapky okresu pak zachycuje schopnost škol na Jesenicku pracovat se žáky potřebujícími speciální přístup či podporu.

Zpět k úvodu - školství na sobě musí pracovat, jesenické nevyjímaje, jen se podle zprávy České školní inspekce zdá, že tady už nějakou dobu pracujeme, dobře pracujeme a v něčem máme slušný náskok.

Námět (zdroj): Seznam Zprávy
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies