Červenohorské sedlo se těší na zimu

03.11.2018

Zatímco my 'dole' si užíváme barevný listopad, zazimováváme zahrady a počítáme koruny uspořené dalším dnem, kdy jsme nemuseli zatopit, na horách zuří poslední přípravy na zimní lyžařskou sezónu. Je trochu nemístné vás s tím rušit už teď, ale chceme vám podat důkaz o pracovitosti zdejších provozovatelů lyžařských center a taky vás přinutit zkontrolovat ostrost hran vašich lyží.
Dneska se podíváme za nekorunovaným králem lyžařských středisek na "jesenické" straně hor, do Ski areálu Červenohorské sedlo s téměř 6 kilometry sjezdovek. Dle reakcí lyžařů je centrum vedené Martinem Dubským na vzestupu, což rádi slyšíme. Bylo by odvážné a nefér vůči ostatním prohlásit, že výhledy ze zdejších sjezdovek jsou bezkonkurenční, každopádně ale jsou úchvatné, když vyjde počasí. A to se počítá.
Je evidentní, že do areálu v posledních letech tečou peníze, projevuje se to na mnoha místech, které obnáší rozšíření některých úseků modré sjezdovky, prodloužení žluté a vylepšený přístup ke svahům od nové lávky. Ta a modernizovaný příjezd na ČHS od Jeseníku i Šumperku, museli majitelům vlít do žil novou motivaci.
Zpravidla se zde lyžuje od druhé půlky prosince do března, minulá sezóna končila 8. dubna. Ceny skipasů zůstávají stejné a možná i díky trablům resortu na Pradědu, se Ski areál Červenohorské sedlo může těšit na dobrou sezónu.
Kromě toho chápejte dnešní příspěvek jako vábničku na lidi milující hory, jestli by třeba neměli zájem si střihnout zimní sezónu jako instruktoři nebo třeba obsluha vleku. Usměvavé lidi naše hory potřebují a my víme, že vy, naši čtenáři, usměvaví jste. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.