Černovodský penzion Fajn TAJM jako třetí v zemi s certifikací Ecolabel

25.10.2023

Pokud je vrcholem ekologického chování hotelu to, že vám nevymění ručník každý den, je to na dnešní dobu žalostně málo. Uvědomělost hostů letí strmě nahoru, je dobré na to reagovat dřív, než nastoupí tlak v podobě legislativy.

Ten největší bič si na sebe pletou uchazeči o certifikát Ecolabel, na který mají nárok pouze ti, jimž prokazatelně záleží na životním prostředí i zdraví spotřebitele. Než tohle označení získáte, proklepnou si komisaři celý životní cyklus vaší služby.

Jsme hrdí na to, že v Černé Vodě existuje ubytovací zařízení, které jako teprve třetí v zemi tuhle certifikaci získalo. Čerstvě se jím může pyšnit penzion Fajn TAJM Rychleby. Kromě citlivé rekonstrukce historické budovy, precizní stavařiny a vyladěného interiéru, byl Fajn TAJM shledán dostatečně udržitelným zařízením v kategorii 'Turistické ubytovací služby'. Třetí v ČR, první na Moravě!

V praxi musel splnit přísná kritéria certifikace environmentální výjimečnosti, jako jsou veřejná environmentální politika, šetrné osvětlení i vodovodní baterie, omezení zbytečných odpadů z obalů při snídaních či z jednorázové kosmetiky v koupelnách. Při úklidu zde využívají přípravky šetrné k přírodě a hostům nabízí zapůjčení kol pro bezemisní výpravy do okolí.

"V civilizovaných zemích se tímto certifikátem oceňují ubytovací zařízení hledící na svou ekologickou stopu, což je u nás zatím trochu v plenkách.", komentoval výsledek certifikačního procesu Jiří Macek z Fajn TAJMu. To by mohlo dalším místním podnikatelům v cestovním ruchu dodat sebevědomí, aby se podobnou cestou vydali také. Zákazníků vyhledávajících právě tento typ ubytování přibývá.

Foto (zdroj): Fajn TAJM

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies