Černovodská biková hvězda Tereza Nátrová

12.06.2019

Rychlebské stezky a Gymnázium Jeseník si mohou společně pogratulovat k tomu, že do života připravili jednu velice šikovnou holku. Nechápejte to špatně, ona je to především její zásluha a taky zásluha její rodiny, ale následující řádky potvrdí, že stezky a gympl za to můžou též.
Tereza Nátrová, o níž je řeč, je totiž vycházející hvězda českého MTB, konkrétně mladé disciplíny enduro. Holka, co vyrostla v Černé Vodě na rodinné ekofarmě NA3 totiž trávila na Rychlebských stezkách tolik času, že si horské kolo totálně zamilovala a dneska je schopna zajíždět na závodech skvělé výsledky. A to byl rok 2018 její první opravdu cyklistickou sezónou a hned z toho byla tři pódiová umístění v konkurenci rostoucí ženské enduroscény. Letos už má stříbro z českého Blindura a jestli to půjde tímhle tempem, příští rok bude pokukovat po zapojení se do prestižní světové Enduro World Series. Aby ne, když je to holka, co se umí v kole úplně klidně povrtat, a i jej tedy opravit, jak to občas dělá na Základně Rychlebských stezek v rodné Černé Vodě nebo v jednom brněnském cykloservisu.
Cyklistika super, jenže ji brzo čeká psaní bakalářské práce, protože aktuálně válčí v Brně na agronomické fakultě, která sice nebyla její první volbou, ale studium vodohospodářství se pro budoucnost jeví jako velice dobré vzdělání.
A dobrá zpráva je to i pro Jesenicko, kam se Terka rozhodně chce vrátit, miluje to tu, má tu svoji skvělou rodinu ... I když zadní vrátka si nechává :-)
Nejen kvůli kolu a vodě by se mohla po škole vrátit, hrozně má ráda zdejší zimu - snowboard, běžky, bobcross (bobování dospělých), každopádně sportem číslo jedna je teď horské kolo, tomu vše podřizuje.
Přejeme jí co nejméně defektů a už se těšíme, až se nám tu bude starat o zachytávání dešťové vody.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.