Budoucí stavaři ze SPŠ Jeseník se na Stavební akademii dozví i to, co není v osnovách

13.12.2021

Svým způsobem je dobře, že všechny úrovně českého vzdělávání od školek a základek až po školy střední musí učit podle tzv. 'rámcového vzdělávacího programu'. Ten staví pomyslné mantinely a hlídá tak nepodkročitelnou kvalitu školství v ČR. Naštěstí to ponechává prostor školám uvědomujícím si, že právě nadstavba nad společný program je tím kvalitativním rozdílem selektujícím školy na průměrné a lepší.

Mezi ty lepší rozhodně patří Střední průmyslová škola Jeseník. Probíhá na ni kupa aktivit jdoucí daleko za "povinné minimum", příkladem je nově spuštěná 'Stavební akademie'. Soubor devíti odborných přednášek cílí na studenty maturitního oboru stavebnictví, a je to přesně ta bonusová věc. Budoucím projektantům, architektům či stavbyvedoucím to dává konkurenční znalostní výhodu a dělá to z nich větší odborníky.

Od listopadu do března se účastníci 'Stavební akademie' dozví to, co není v učebních osnovách například o modulární výstavbě, vytápění objektů, věžových jeřábech, projektování ve 3D, střešních pláštích, dopravních stavbách apod. Za studenty do Jeseníku s přednáškami zavítají jednak lidé z univerzitní půdy, ale hlavně lidé z praxe - stavebních firem.

Právě takhle poznáte dobrou školu, že pro své žáky a studenty dělá něco navíc, co není v rámcovém vzdělávacím programu.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.