Budou Jeseníčáci chtít medvěda na náměstí?

01.07.2021

Opět se ukázalo, kolika lidem není lhostejný osud Jeseníku, když si dali tu práci a v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník navrhli, co by se z milionu mohlo pořídit.

Právě včera skončil sběr námětů, jejichž proveditelnost během léta posoudí pracovníci městského úřadu, a ty co vyhoví, pustí do veřejného hlasování.

Zajímá vás, jaké nápady zazněly? Socha medvěda (z městského erbu) na Masarykově náměstí, obnova okrasného jezírka u Priessnitzova pomníku ve Smetanových sadech, altán ke Krizovému kříži na Předním vršku pod lázněmi, mobilní kavárna do Smetanových sadů, venkovní galerie v parku na náměstí Svobody, vyhlídková houpačka na Muzikantské stezce, ale objevily se i ryze praktické návrhy, jako nájezdy pro kočárky na schody spojující vrchní a spodní část Dukelské ulice u polikliniky, revitalizace sportovního hřiště v Bukovicích, přemístění kontejnerů na tříděný odpad před průchodem na Masarykovo náměstí, a taky stínící konstrukce před sluncem na hlavním náměstí. A bylo toho ještě více.

Pochvala všem zapojeným, ostatní čekejte na říjnové hlasování, kde možná i toho medvěda bude moci chtít.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.