Bude Studentská rada lékem na odchody mladých

29.05.2018

Člověk nemusí být sociolog, aby chápal, že fenomén odchodu mladých obyvatel z Jesenicka je problém, který z dlouhodobé perspektivy náš okres oslabuje. Za prvé ubývá obyvatel obecně, za druhé naše řady opouštějí spíše ti vzdělanější a ambicióznější, takže ztráta je o to bolavější.
Město udělalo to nejlepší, co mohlo, ustavilo Studentskou radu, která bude mít možnost s vedením města mluvit.
Asi nikdo nečeká, že tohle je řešení, ale nesporně je to krok správným směrem. Od žáků základních a studentů středních škol si vedení města může říci o přímou zpětnou vazbu, co mladým lidem na Jesenicku chybí, co by zde zlepšili apod. Podle prvních signálů se studenti budou moci zapojit aktivně i do realizace některých novinek a opatření. Právě zainteresování dotčené skupiny do řešení problémů může být akcelerátorem změn.
Musíme mládeži přestat do hlavy vtloukat "jedinou pravdu", že na Jesenicku je pěkná budoucnost nečeká. Není to vůbec pravda! Všechno záleží na odhodlání a ambicích jednotlivce. Kdo opravdu chce, může na Jesenicku žít neuvěřitelně šťastný život, vyžaduje to jen aktivně řídit svůj osud.
Tak si přejme, ať je Studentská rada radnici relevantním partnerem a ať se mladé mozky vymaní ze stereotypů na Jesenicku zakořeněných. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.