Bronzová světová pivní pečeť pro Holbu

05.04.2020

Tak jo, souhlasíme s vámi. Na to, že jsou hospody zavřené, je na positivJE piva v poslední době poněkud dost. Na druhou stranu, o tomhle úspěchu nejde mlčet.
Na konci února proběhl v Českých Budějovicích jeden z největších mezinárodních pivních festivalů v ČR, dokonce už jeho 30. ročník - International Beer Festival Budweis. Vedle Plzně vlastně druhé hlavní město piva :-) Přihlásilo se 271 pivovarů, které v různých kategoriích soutěžily se 1409 vzorky. Hanušovická Holba byla na pódiu třikrát, my se radujeme. V kategorii polotmavých piv skončila Holba na fajn šesté příčce, a pak už to byla dvakrát 'bedna'. S kvasnicovým pivkem braly Hanušovice úžasné stříbro (před nimi byl jen Primátor). No a v nejprestižnější soutěži 'Světová pivní pečeť' World Beer Seal 2020 byla Holba Kvasnicové bronzová, za pivem DIPA Vinohradského pivovaru a Zubrem Gradus. Krásné výsledky a pro nás kolikáté už potvrzení, že ryzí pivo z hor chutná.
Ještě potěšil úspěch supíkovického sládka Kuby Hájka (psali jsme o něm 25.5.2018), který vaří v Měšťanském pivovaru v Kutné Hoře. Jeho Kutnohorská 12 si odnesla páté místo v kategorii světlý ležák premium. Taky blahopřejeme.
Pojďme si slíbit, že až se to uvolní, vezmeme útokem hospody a výčepny, podpoříme je i pivovary tím, že si dáme pár orosených. Těšíte se už?

Foto (zdroj): archiv International Beer Festival Budweis

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.