Borec z Lipové dělá nejlepší vodní dýmky na světě

11.09.2018

Teď se podržte, nejkrásnější vodní dýmky na světě vyrábí klučina z Lipové! Když jsme poprvé narazili na příběh produktového designéra Vítka Bechynského, museli jsme se štípat, jestli se nám to nezdá. Sám slovutný Forbes s Vítkem přinesl zajímavý rozhovor o jeho nejnovějším startupu Sisha Original, tohle se vážně povedlo.
Pojďme postupně. Vítek se už jako dítě zajímal o slavné vynálezce, a tak výběr střední školy byl vcelku logický, šel studovat průmyslový design. Sveřepě za svým cílem šel i na vysokou do Bratislavy, kde zvolil obor automobilový design a ačkoli za vzhledem konkrétního auta nestojí, buďte si jisti, že i na tohle jednou dojde. Prostě proto, že ho to stále nepustilo.
Nevíme, nakolik je vám známé pokuřování vodní dýmky (slangově též šíša), každopádně je to kratochvíle populární zejména v arabských zemích. Vítkova firma má významně zaseklý drápek v Dubaji, kde jeho designové vodní dýmky z českého skla a českého porcelánu frčí v těch nejluxusnějších restauracích. Přičtěte k tomu zájem ze zemí se silnou arabskou komunitou (Francie, Německo ...) + celý Blízký Východ a rázem tu máte světově významného hráče, minimálně v jednom segmentu, který měsíčně vyprodukuje okolo 200 až 300 dýmek. Plány s dýmkami jsou směle, teď se rodák z Lipové vrhá na vázy. Chce navrhnout takovou, která se vám bude líbit i bez květin. Držíme palce.
Momentálně žije v Praze a do rodného kraje, který miluje v sedle kola, či ze svahu na prkně, občas přijíždí. Jak se dá kvůli pracovním vytížení čekat, méně často, než by si přál. Protože uznává české výrobce skla a porcelánu a českou produkci vůbec, rád by do budoucna podnikl něco i s místními zručnými řemeslníky a fachmany. Posílejte životopisy ;-)
Si pište, že o Vítkovi Bechynském ještě uslyšíme, jen si teď netroufáme tipnout obor, když je jeho rozptyl tak veliký (viz fotogalerie studia Bechynsky níže). Moc moc mu fandíme. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.