Bomba, dostali jsme do Jeseníku Czechitas

01.03.2021

Pochopí ten, komu na srdci leží budoucnost Jesenicka, je důležité naše děti připravovat na současný svět, a ještě více na ten, co tu bude za 10 20 30 let, pokud to sami aspoň trochu tušíme.

Podle nás to "aspoň trochu tuší" v Czechitas, nejlepší české neziskovce na IT. Dita (Přikrylová) Formánková Czechitas původně založila s úmyslem přitáhnout více holek k programování. Dneska jde o celorepublikovou komunitu lidí spojujících, inspirujících a vychovávajících nové talenty pro posílení konkurenceschopnosti Česka v IT.

V positivJE jsme šťastní, že se nám povedlo Czechitas přivést i do Jeseníku. Byť jde o první vlaštovku věříme, že tahle vlaštovka tu to jaro udělá! Pomůže udělat.

Jednou z plejády aktivit Czechitas je pořádání (online) workshopů 'Kariéra a technologie pro každého', na němž se studenti seznámí s tím, jak technologie již nyní mění trh práce, jak ovlivňují téměř všechny profese a jak už neplatí, že v IT se uplatní jenom ten, kdo má jedničku z matiky.

Tenhle workshop jsme nabídli zdejším středním školám, v tuto chvíli už nejméně dvě třídy ze Střední průmyslové školy Jeseník se mohou na kurz těšit.

Budeme se snažit co nejvíce rozfoukat plamínek Czechitas na Jesenicku, tahle parta nám totiž může s IT gramotností docela píchnout.

Foto (zdroj): Czechitas

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.