Bicák, tricák, pekáč buchet Honzy Follnera

12.11.2019

Jestli takto vypadá kondiční sport, tak bychom chtěli vědět, co obnáší jeho profesionální varianta ;-)
Při pohledu na vysekané tělo osmnáctiletého Honzy Follnera z Jeseníku si dokážeme jen sotva představit, za kolik hodin zvedání železa si tohle můžete pořídit.
A právě proto, že kondiční kulturistika, což je Honzova disciplína, se nám jeví jako poměrně poctivý sport, rádi bychom vás na tuhle vycházející hvězdu upozornili. Student 3. ročníku jesenické obchodní akademie "zdědil" posilování po svém tátovi, vedle kterého dělal první bicepsové zdvihy, přítahy kladky a bench-press. Bušení ve fitku propadl, až se z toho stal životní styl.
A on se dostavil i výsledek, v neděli vyhrál Grand Prix Ostravy v kondiční kulturistice v kategorii dorostu do 18 let. Cesta za zlatem byla tvrdá. Seznámíme vás s cca posledními šesti měsíci před soutěží. Půl roku dieta, téměř každodenní budování muskulatury, zbavování se přebytečného tuku, pár dnů před akcí pak důsledné odvodnění. Jdete do toho? Jestli někde platí otřepané "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.", tak v kulturistice stonásobně.
Honza u nás má palec nahoru zejména za tu morálku a disciplínu, zvládnout tenhle dril chce pořádné odhodlání. Přejeme samozřejmě další a další sportovní úspěchy a jen si představujeme, že přetaví-li tenhle zarputilý přístup do čehokoli dalšího, nepochybně se pozitivní výsledky dostaví záhy.

Foto (zdroj): archiv Ronnie.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.