Bezpečné silnice okresu Jeseník

14.01.2019

Dnes tu máme pochvalu pro všechny řidiče jezdící náklaďáky, autobusy, osobáky, motorkami i na bicyklech po okrese Jeseník. Podle indexu České pojišťovny, která se sledováním nehodovosti zabývá, jsou za I. pololetí 2018 nejbezpečnější silnice v Olomouckém kraji, ty v okrese Jeseník byly podle policejních statistiky označeny za vůbec nejbezpečnější.
Tento 'ČP index' pracuje s daty o nehodovosti, počtu usmrcených a zraněných účastníků dopravních nehod. A Jeseník se dostal spolu s několika dalšími okresními městy na 1. příčku mezi ty, kde se od ledna do června minulého roku neudála žádná nehoda se smrtelným či velmi vážným zraněním (v r. 2017 byl okres Jeseník 54.). Podle odborníků je tento výsledek kombinací více faktorů. Jmenovat jistě můžeme aktivity místní komise BESIPu, práci Policie ČR, vznik a aktivní využívání dopravních hřišť, větší ukázněnost řidičů, lepší dopravní značení, vznik nasvícených přechodů pro chodce a další.
Úspěch Jeseníku umocňují ještě dvě věci - v zimní a letní sezóně je tu zvýšený provoz díky turismu a pár měsíců je podstatná část silnic pokryta sněhem, případně ledem, a i přesto se tu neodehrály těžké nehody. Jeseníčáci, chválíme!
Uvidíme, jak skončí vyhodnocení celého roku. Hlavně tento trend musíme potvrdit i ve 2019, že nešlo o náhodu. Tak účastníci provozu, s nohou na plynu opatrně a oči otevřené. Jo, zkuste na přechodech zastavovat všichni, pořád to mnohým z nás dělá problém. Díky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.