Běžkaři v Jeseníkách dostanou nový informační portál

12.12.2021

Na první pohled by se mohlo zdát, že spouštět vlastní portál se zimním zpravodajstvím v době, kdy většinu České republiky pokrývají Bilestopy.cz, je krok zpět. Jenže když s Jeseníky máte větší ambice, jeví se regionální varianta jako správná.

Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu spustilo v beta verzi informační portál Jdemenabezky.cz. Ten má být v mnoha ohledech lepší, než na co jsou běžkaři zvyklí. Vždyť jeden z nejkrásnějších zimních sportů, který v Jeseníkách můžete provozovat, nabízí desítky kilometrů upravených tras.

Podle slov šéfa sdružení Tomáše Raka to nebylo rozhodování jednoduché, jít vlastní cestou je vždycky trochu riskantní, ale zvítězila odvaha a chuť kvalitativně zase o něco poskočit. A hned vyjmenovává, v čem bude regionální portál lepší. Má být přehlednější a aktuálnější pro cílovou skupinu - běžkaře. Rolbaři do něj dostanou přesnější informace a projetých stopách, protože GPSky už nebudou zapisovat i různé přejezdy a zkratky, jež stroje občas udělají, aniž by vyráběly stopu.

V plné verzi (od 1.1.2022) se můžete těšit na rozšiřující informace o parkování, občerstvení a dalších službách. Do systému se budou dostávat i aktuality o těžbě dřeva a jiných výlukách.

Jak už je zvykem, jednou pro vždy jsou zbořeny hranice krajů, Jeseníky jako turistická destinace zasahují do tří krajů (Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický), tomu odpovídá i geografický záběr Jdemenabezky.cz.

Unikátem by po nezbytném testování mělo být využití platformy i jako určité sociální sítě, běžkaři budou moci sdílet svoji polohu, dávat tipy, vkládat fotky, seznamovat se mezi sebou...

Vyřešeno je i financování, výrobu pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a podpora společnosti ČEZ.

Doména dává tušit, že by jednoho dne mohla pokrývat víc než jenom Jeseníky, uvidíme ;-)

Běžkařům přejeme kvalitní zimu.

Foto (zdroj): Jdemenabezky.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.