Běžkaři v Jeseníkách dostali dárek za 6 milionů

11.12.2020

Překvapilo nás, kolik peněz stojí nová sněžná rolba, na druhou stranu jde o stroj pracující v extrémních podmínkách, tak co se divíme. Mikroregion Jesenicko, co má spolu s 'Jeseníky - sdružení cestovního ruchu' v gesci výrobu běžkařských stop, si udělal radost. Co sobě, hlavně návštěvníkům Jeseníků.
Naše hory dostávají na zimu novou rolbu značky Pisten Bully, která se bude starat o údržbu běžkařské stopy hlavně na trase Červenohorské sedlo - Švýcárna - Praděd, plus bude chystat podklad pro klasiku i skate na přilehlých okruzích. Lyžaři se mohou těšit na ještě kvalitnější tratě. Navíc to vypadá na průjezd stopy až 4 týdně, a to už je hodně hozená rukavice pro místňáky, aby mizeli do stopy večer po práci :-o
Víte, že o kvalitu stop se v Jeseníkách stará kolem třiceti rolbařů? Aby ne, když naše hory zabírají dva kraje Olomoucký a Moravskoslezský, s Dolní Moravou i kraj Pardubický. Každopádně na koupi rolby se složilo Ministerstvo pro místní rozvoj (3 miliony) a Olomoucký kraj (skorotři miliony).
Si jen přejme, ať zimní sezóna proběhne s co nejmenšími omezeními, tyhle hory návštěvníky potřebují.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.