
Běžkař František David má dva bronzy ze zimní dětské olympiády

Včera v Moravskoslezském kraji skončila Olympiáda děti a mládeže, v níž o medaile usilovalo i 78 mladých sportovců z Olomouckého kraje. Jesenicko vyslalo své reprezentantky a reprezentanty do tři sportů – snowboardingu, sportovního lezení a běžeckého lyžování. A právě to se stalo pro úspěšnost krajské výpravy klíčové.
V barvách Fenix Ski Teamu v bílé stopě vybojoval dva olympijské bronzové kovy starší žák František David, když se podíval na stupně vítězů po čtyřkilometrovém závodě volně a na stejné distanci ale v klasice. V obou případech na krk pověsil placku za 3. místo.
Na tratích se v bojích o zajímavé výsledky představili i další jeseničtí běžkaři Izabela Korityáková, Eleni Juřátková, Alena Svobodová, Nela Smolíková, Viktor Pavelka a Jan Mrkvica.
To sestry Mia a Sofie Vladařovi podtrhly sílu zimních sportů na Jesenicku účastí ve snowboardových závodech.
O pěkné výsledky se postaraly lezkyně Lily Kauerová s Viktorií Dokoupilovou a lezci Vojtěch Ambroz a Patrik Dvořák, všichni jako členové oddílu Horolezci Jeseník.
Cenná zkušenost pro všechny sportovce a možná příprava na dospěláckou verzi olympiáda, kdoví…
Kamil Kavka
Foto (zdroj): Olympijskytym.cz


Adam Weber se zabývá mezinárodní pomocí v rozvojových zemích, ale na gymplu orodoval za to, aby studenti jezdili na Erasmy

Další odchovanec zdejšího fotbalu mění dres, Ladislav Krobot přestoupil do Bohemians

Petr Ševčík posilou nováčka nejvyšší fotbalové soutěže Zbrojovky Brno

natoaktual.cz: Sarah Kroupová jde za tím, co jí dává smysl

