Besedy z gauče jsou nový formát "výuky" na GymJes

22.12.2020

Už nás znáte, v našem světě nic není jenom špatně, a platí to i pro ten nepříjemný koronavir. Seznam dobrých věcí, které pandemie přinesla, by taky nebyl krátký. Nepřekvapivě hodně pozitiv je spojeno s mladou generací, což je s ohledem na všudypřítomnou digitalizaci světa veskrze příznivá zpráva. Poměrně často za těmi povedenými věcmi stojí vzdělávací instituce.
Je tomu tak i v případě online Besed z gauče, které se už při prvním lockdownu na jaře rozjely pod dohledem Magdy Dostálové na Gymnáziu Jeseník. Bylo jí líto, že přechodem na distanční výuku žáci přišli o hromadu událostí a akcí. Rozhodla se proto přijít se živým formátem podvečerů, na něž zve gymnázium zajímavé hosty, kteří studentům přinášejí nové impulsy a motivaci.
Rozhovory běží cca každé druhé úterý podvečer (od 19 hod.) na microsoftí platformě Teams. Zcela záměrně nejsou nahrávány, tedy pokaždé jde o exkluzivní setkání ´tady a teď' se zajímavou osobností. Docela často jsou zpovídáni absolventi GymJes, jako třeba Tomáš Javůrek, co bádá v ženevském CERNu, Aleš Holeček, který je vysoce postaveným manažerem v americké centrále Microsoftu nebo úspěšný vývojář počítačových her Matěj Ježek. Ovšem do virtuální sedačky už usedli třeba Jiří Kalemba, šéfeditor webu ČT Sport, Martin Šonka, vítěz Red Bull Air Race, Radek Jaroš, nejznámější český horolezec... a mnoho dalších. Soudě podle zájmu, kdy na epizodu kouká a formou dotazů se zapojuje v průměru něco kolem 150 diváků, jde o velmi úspěšné rozšíření výuky školy.
Ačkoli je formát Besed z (modrého) gauče určen primárně žákům a učitelům gymnázia, zváni jsou diváci z celého Jesenicka. Stačí sledovat facebookový profil školy, kde bývá hodinu před akcí zveřejněn odkaz. Nám se nepodařilo od nikoho z pořadatelského tria Magda Dostálová, Roman Chasák, Libor Malý vyzvědět ani jedno jméno příštího zajímavého hosta, tak se musíme spolehnout na sledování gympláckého Facebooku nebo si o link napíšeme na onlinevyuka@gymjes.cz.

Níže se podívejte, co jesenickým studentům popřál Martin Šonka.

#gymnaziumjesenik #gymjes #vzdelavanijesenicko #onlinevyuka #besedyzgauce #distancnivyuka #studenti #jesenik #uspesnyrodak #onlinebeseda #zajimavyhost #inspirace #inspirativnipribeh

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.