Jesenické peníze pro neziskový sektor

20.11.2020

Když jsme na 31. výročí Sametové revoluce vybídli ke smířlivějšímu postoji k politikům, mysleli jsme i ty lokální. Nebo možná hlavně ty lokální. Máme dojem, že někdy všichni přeceňujeme skutečný vliv politiků na kvalitu našich životů, máme to víc ve své moci. Nemyslíme teď anticovid opatření, to je "jiná liga", myslíme rutinu všedních dní.
Heleďme se, zrovna tu máme malý protimluv vztahující se právě k tomu, v čem nám politici mohou být užiteční - k dotování sportu a kultury z městského rozpočtu :-) Jesenické zastupitelstvo schválilo pravidla pro poskytování finanční podpory sportu, kultury, práce s dětmi a činnosti subjektů pracujících v sociální oblasti.
Zeptejte se lidí, co vedou sportovní oddíly, co pořádají malé a velké akce, organizátorů komunitního života, těch co se starají o nemohoucí seniory a tak, zřejmě vám potvrdí, že dotace z rozpočtu města Jeseník jsou pro ně důležité. Však letos bylo tímhle způsobem rozděleno 3,9 milionů korun a městské orgány budou za pár dnů řešit, co s rokem 2021, kdy příjmy města utrpí díky koronakrizi jistý propad.
Taky důležitým faktem směrem k dotacím je, že místostarosta Václav Urban se skupinkou sportovců docela zapracovali na parametrech poskytovaných dotací oddílům a klubům, které jsou nově srozumitelnější a spravedlivější.
I pro příští rok platí, že se o finance mohou ucházet subjekty pořádající kulturní, vzdělávací a volnočasové akce, poskytovatelé sociálních služeb a sportovci (individuálové i kolektivy).
Čas na to všichni máte do 11. ledna 2021, tak začněte dávat dohromady podklady a sepisovat žádosti ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.