Bělá pod Pradědem chystá novou lokalitu pro výstavbu

09.06.2020

Vy víte, že positivJE má daleko ke skeptickým pohledům na jesenický region, který ano, trpí odchody hlavně mladých lidí, ale z druhé strany se dělá něco proto, aby se ten odliv zmírnil, potažmo aby se dařilo lákat sem k přistěhování lidi ze zbytku republiky. Nástrojů a motivací je více, jedním z nich je živý nemovitostní trh. Obce a města na něj vstupují tak, že připravují pozemky k výstavbě.
Dobrá zpráva přichází v tomto smyslu z Bělé pod Pradědem, kde po několika letech úvah nabývá na konkrétnosti realizace zbrusu nové rezidenční čtvrti Pod Javoříkem (v dokumentaci též známa jako 'Lokalita za Peňákem'). Radní z Bělé ví, jak podpořit rozvoj obce, tady se rýsuje asi 13 stavebních parcel na velmi atraktivním místě, sotva 100 metrů od hlavní silnice. Během roku by měl hlavní zhotovitel (JVS s.r.o.), s nímž obec uzavřela smlouvu, předělat někdejší louku na kompletně připravené pozemky, tedy s plynem, elektřinou, kanalizací, osvětlením i příjezdovou komunikací. Na konci roku by Bělá, která do příprav investuje přes 13 milionů korun, měla mít spočítánu prodejní cenu a klidně by se zde mohli pustit do samotného prodeje.
Je zřejmé, že primárním cílem obce bude prodávat na okamžitou výstavbu rodinných domů, nikoli ke spekulacím či na stavbu penzionů apod.
Velebíme vedení Obecního úřadu Běla pod Pradědem a svoláváme všechny, kdo by chtěli stavět blízko k přírodě, ať jsou připraveni.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.