Běhající pan učitel Emil Vodák

26.10.2018

Nelze si nevšimnou, že velké procento zajímavých lidí, o nichž na positivJE píšeme, je více či méně spojeno se sportem. Tak to asi můžeme konstatovat, že sport se tady dělá dobře.
Kdo to určitě dělá dobře, je Emil Vodák, velký jesenický patriot a dlouholetý (25 let) učitel tělocviku na jesenickém gymplu. Nezdá se to, ale on má solidní vliv na to, zda a jak moc/málo bude naše mládež sportovat. Třeba podstatná část současného týmu florbalistů Jeseník si prošla právě jeho školním týmem. Říká, že někteří mladí jsou s tělocvikem na štíru, ale metoda 'cukru a cukru' mu funguje.
Vedle tělocvikaření s píšťalkou v puse, je Emil náruživý běžec, jehož snem je zaběhnout si všech TOP 6 světových maratonů. V tuto chvíli má za sebou New York (rok 2007, čas 3:48) a letos Berlín (čas 4:37), pravidelně se přihlašuje do losování o startovní číslo do Tokia, Bostonu, Londýna a Chicaga. Není bez zajímavosti, že ke stejné šílenosti přivedl i svého nejstaršího syna Jakuba. Už jako rutinu běhá i Mezinárodní pražský maraton (pravidelně od roku 2004), na kratších tratích ho spíše nenajdete. Holt, vytrvalec.
Běh teď u něj stojí, po rodině a práci, nejvýš, pořádá i Jesenickou desítku, letní večerní běh a jal se "trénovat" svoji nejmladší dceru Kačku. Taky ho můžete znát coby provozovatele skromného sportovně-kulturního areálu Na Smrťáku, kde se mimo jiné koná Mistrovství světa v hodu sněhovou koulí!
Kromě všeho výše zmíněného dal tento nezdolný optimista život čtyřem dětem a co na tom, že se třemi ženami. Všechny tři by vám nejspíše potvrdily, že tenhle chlápek je fajn člověk. Za nás má splněno. No, vlastně mu ještě chybí ty 4 maratony. Tak Emile, ať slouží zdraví a máš štěstí na los.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.