Běhající kadeřnice Lucie Ditmarová

31.08.2021

Jako ten název 'Beskydská sedmička' klame tělem. Člověk by čekal nějaký sympatický sedmikilometrový závod, jenže on je to brutální extrém dlouhý 101 kilometrů!

Jesenická ultramaratonkyně (jsme si doteď mysleli, že extrém je maraton) Lucie Ditmarová si ve své kategorii (26-35 let) doběhla pro fantastické 6. místo (celkově 88. ze 1 450 účastníků). Kvůli výsledku musela na trati strávit těžko pochopitelných 16 hodin, 36 minut a 41 sekund. Ne snad, že by byla pomalá, ale že prostě běžela tak dlouho, jako trvají dvě pracovní šichty, a že ona jako podnikatelka ví, co se dá za 16 a půl hodiny stihnout. Třeba ostříhat, nabarvit a načesat 11 hlav :-) Od svých osmnácti let se živí jako kadeřnice, svoji současnou pozici si tvrdě odpracovala. Ačkoli teď si na nedostatek klientek nemůže stěžovat, je pokorná, protože každé podnikání jede v určitých cyklech nahoru a dolů, kvalitu je potřeba neustále potvrzovat. Jako v tom sportu.

Lucčiny výsledky jsou o to cennější, že se rodí v normálních podmínkách, v nichž je tahle vysportovaná blondýnka v prvé řadě kadeřnice živící se svým umem s nůžkami a hřebenem, pak je to máma dvou dětí (možná je tohle to za prvé) a manželka, a až pak je to vášnivá běžkyně, jejíž výkony ji vynesly dokonce nějaké sponzorské spolupráce. Na takovou věc už musíte mít jako hobík natrénováno. Však žije z vytrvalosti budované už od dětství včetně jesenické sportovky. Její měsíční porce kilometrů dělá 200 až 300, to podle fáze sezóny. Ročně se snaží být na šesti sedmi oblíbených (samozřejmě ultra) závodech, k tomu připočtěte pár kratších srdcovek. Asi nejvíce vzpomíná na slavný Stubai Ultra Trail v Rakousku, kde si před třemi lety doběhla pro desátou pozici. Letos ji velmi potěšilo vítězství na zlatohorské BK12 (6x vyběhla na Biskupskou kupu). Kdo sleduje její Instagram, musí cítit, jak moc ji běhání baví.

Rodačka z Domašova si život v Jeseníku a v jejím případě vlastně v Jeseníkách naprosto pochvaluje, na ose práce - rodina - osobní život panuje harmonie, do které navíc přidala další splněný sen - trénovat děti. Děje se tak prostřednictvím cyklistického Force Teamu Jeseník, kde pomáhá s malými dětmi.

My Lucce přejeme hlavně pevné zdraví (se nám zdá, že pro nohy není normální běžet 16 hodin) a ať jí šlape podnikání, živnostníkům fandíme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.