Bádání v muzejní knihovně vylepší nové technologie

04.02.2024

Další otevírání Vlastivědného muzea Jesenicka plánuje ředitel Pavel Rušar. V jeho hledáčku jsou badatelé a odborná veřejnost mířící do muzejní knihovny. Bezmála devět tisíc položek včetně vzácných děl věnujících se Vincenzi Priessnitzovi tam mohou profíci i nadšenci do historie nejen Jesenicka najít. Však díky rozsáhlé revizi a nové evidenci publikací a dokumentů je instituce součástí veřejné sítě knihoven.

Nově chce muzeum knihovnu vylepšit přidáním několika dalších pracovních míst, aby se pro uživatele zlepšila kvalita práce s archivem. Mimochodem se uvolní ruce knihovníkovi, který tak bude moci věnovat více pozornosti a času návštěvníkům.

Pokud knihovna potřebnou finanční podporu z Ministerstva kultury získá, obnoví technické a technologické vybavení a výrazně tak zvýší uživatelský komfort pro veřejnost, efektivitu práce knihovníka a v neposlední řadě zvýší bezpečnost zpracovávaných dat.

Bibliotéka sídlící v Beskydské ulici se specializuje na vlastivědná témata, jakou jsou historie, přírodní vědy, tradiční lidová kultura, odborné práce ochrany muzejních sbírek a najdete v ní i díla věnující se edukaci v muzejním prostředí (např. výstavy, expozice, edukační programy).

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Vlastivědné muzeum Jesenicka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies