Babybox už i v Jeseníku

16.10.2018

Člověk je tvor společenský a je mu přirozená solidarita s ostatními lidmi. Snaha pečovat o potomstvo je jaksi automatická u matky a otce doma v rodině. Společnost se pak zapojuje tam, kde starostlivost matky z nějakých důvodů selhává. S úplně stejným motivem fungují v České republice babyboxy Zdeňka Juřici.
Jesenická nemocnice se do projektu běžícího od roku 2005 zapojuje jako 75. místo v zemi, když dnes slavnostně otevře jediný babybox v okrese. Ačkoli se dá odtušit, že ne všichni lidé v babyboxech spatřují přínos, tak věřte, že za dobu své existence se v nich ocitlo už 176. novorozenců. Jaký by byl jejich osud bez tohoto zdravotnického zařízení, necháme na vaší fantazii.
Zajímavý je i příběh pana Juřici, když si poslechnete, s jakými překážkami se, nejen na Ministerstvu zdravotnictví, musel vypořádávat, je jeho odhodlání fakt inspirativní.
Tak tedy kvitujme dobrou zprávu z naší nemocnice. Je přece fajn vědět, že je připravena bezpečně přijmout dítě, o které se jeho matka není schopna postarat. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.