Babičky a dědové po Jesenicku za dvě stovky

28.05.2019

Jak se tady pořád přetřásá téma cestovního ruchu a řeší se, odkud turisté přijíždějí, kolik na Jesenicku utratí ..., neměli bychom zapomínat ani na podporu interní turistiky, kdy kapacity a pokladny zdejších atraktivit plní i lidé zde žijící.
Takovým projektem je i Seniorské cestování, které se pod kuratelou Olomouckého kraje rozbíhá i letos. Každý senior ve věku 60+ mající trvalé bydliště v okrese Jeseník se může zúčastnit některého z nabízených výletů a tento ho nebude stát více než 200 Kč. Cílem projektu je dostat zdejší důchodce do pohybu, na výlety, zprostředkovat jim vzájemný kontakt, trochu zatížit kapacitu turistických míst, ale hlavně účastníkům zájezdu zajistit společné zážitky.
Jestliže voláme po nutnosti zapracovat na dětech a zdejší mládeži ve smyslu budování pozitivního vztahu k jejich rodnému kraji - patriotismu, můžeme naše staré rodiče použít jako návnadu právě na jejich vnoučata. Jen ať s nimi mluví o cestování, o lokálních pamětihodnostech, zajímavých místech ...
Seniorské cestování vloni sklidilo úspěch, pro letošek je Kraj připraven zprostředkovat výlet 3.000 penzistů. Autobusy budou zájemce vozit zejména na známá místa, jako jsou Mechové jezírko, zámek Jánský vrch, Priessnitzovy lázně, na Biskupskou kupu i na Zlatorudné mlýny ... a spoustu lokalit mimo okres Jeseník. Pošlete i svoji babičku a dědu ;-)

Foto (zdroj): SchiDD

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.