Audio Priessnitz

21.11.2020

My z vás ty patrioty uděláme! Skvělý způsob, jak na sebe nechat nenásilně působit informace, je poslouchat audioknihy. Doufáme, že už jste tento druh zábavy a sebevzdělávání objevili.
Nejsme si jisti, jestli všichni hrdí rodácí z Jesenicka i přistěhovaní hrdní "novojeseníčáci" víte, jak fenomenálním člověkem - lékařem a podnikatelem, byl Vincenz Priessnitz (1799-1851). Má hromadu prvenství, včetně zásadního objevu vodoléčby v řekněme ústavním provedení. Ve své době byl uznávaný a slavný, dnes bychom řekl celebrita. Jeho životopis by měl být místní povinnou četbou.
Anebo poslechem. Český rozhlas má skvěle zpracovanou knížku Miloše Kočky Prameny živé vody. V jedenácti epizodách se o světovém léčiteli dozvíte hodně zajímavého. Možná si uvědomíte, co všechno dobré i zlé se může vejít do 52 let života. Jsou v tom tuny inspirace. A vsadíme se, že díky charismatickým hlasům účinkujících herců (např. František Němec, Nina Divíšková, Jan Kačer, Boris Rösner...) k tomu kopci nad Jeseníkem získáte ještě vřelejší vztah ;-)
A víte, co je taky dobrý? Že tu vodu, ten vzduch, to slunce, za kterým sem jezdí pacienti nejen z celé republiky, my místní tady máme furt k dispozici!
Děkujeme 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu' za super tip na dlouhé zimní večery.
Laďte Český rozhlas, Prameny živé vody v audio verzi jsou tady.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.