Amíci makají pro Mirka Ambrozyho, ten maká pro Lidl

07.08.2020

Jesenického výrobce identifikačních náramků, které dostáváte na ruku třeba na hudebních festivalech, firmu Wristbanditos Mirka Ambrozyho, už díky positivJE znáte (psali jsme 14.5.2019 https://bit.ly/3ijD3EJ). Klidně jsme v tuhle dobu mohli o malé, ale významné jesenické dílně mluvit v minulém čase. Díky koronavirovým opatřením po celé Evropě dostal její byznys drtivý direkt, 12. března spadl obrat na nulu. Osudové bylo, že se Mirek na začátku roku 2020 rozhodl zrychlit expanzi v Evropě, takže objednal inkousty, materiál, to vše na sklad v obrovském množství. Jinými slovy, utratil většinu rezerv. A do toho ten covid-19. Zpočátku to tedy vypadalo spíše na veliký podnikatelský prů*er.
Jenže štěstí přeje připraveným a tenhle podnikatelský nezmar, jak je houževnatý, tak se z toho i v tomhle případě vyhrabal J Vyhrál velké výběrové řízení! On by vám možná mimo záznam řekl, že tenhle kšeft vlastně získal díky pandemii ;-) Každopádně byl osloven centrálou společnosti Schwarz-Gruppe, která v Česku provozuje prodejny Lidl, aby se zúčastnil tendru na dodavatele bezpečnostních visaček podobných identifikačním náramkům z materiálu Tyvek®, jimiž ve svých českých prodejnách označují akční, slevněné výrobky. A tady došlo k naplnění rčení "štěstí přeje připraveným". Materiál Tyvek vyrábí jediná firma na planetě - americká firma DuPont™, která ale kvůli celosvětové pandemii zastavila dodávky materiálu firmám a na 100 % kapacity se věnovala výrobě materiálu na bezpečnostní obleky. Wristbanditos vlastně jediní v Evropě disponovali dostatkem zásob, aby mohli pro Lidl začít vyrábět. Pochopitelně museli nabídnout i nejlepší cenu a dodací termíny :-) Výhra v soutěži ze dne na den nakopla byznys Wristbanditos z nuly na sto. Tahle zakázka pro firmu znamenala roztočení strojů na plné obrátky a dodávky milionů visaček do všech Lidlů včetně toho jesenického. Good job!
Aby to všechno nebylo tak jednoduché, i přes velké skladové zásoby Mirkovi začal materiál docházet. Musel nejvyššímu vedení DuPontu vysvětlit, že on pro Lidl prostě potřebuje další Tyvek. Víte, že DuPont je jedna z největších chemických korporací? A tak se manažeři někde v Americe učili, kde je Evropa, kde je Czechia, a pak takový malý puntík na mapě kdesi za horami - Jeseník :-) Našli to a přes Atlantik už pluje několik kontejnerů, které mají v papírech 'delivery address: Jesenik'.
Ony ty pásky, co Mirek prodává po desetnících, jsou možná drobnost, ale Jeseník je jediné místo v Evropě, kam tenhle speciální materiál na jejich výrobu přijede, a to už je zatraceně jasný signál, jak si americký koncern zdejších Wristbanditos (ve volném překladu: náramkové bandity) považuje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.