Američtí diplomaté navštívili Hotelovou školu a Obchodní akademii Jeseník

06.04.2023

Minulý týden bylo v Jeseníku rušno. Kromě davem novinářů doprovázené české vlády, sem více méně v tichosti dorazila návštěva z americké ambasády.

Nenápadná návštěva to ale nebyla pro vedení Hotelové školy V. Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník. Právě ono reagovalo na nabídku U.S. Embassy, uspořádat na půdě školy zastávku komponovaného programu Amerika na dosah, s níž ambasáda objíždí české školy.

Hlavní tváří akce byl diplomat Todd Jurkowski, který si v rámci neformální anglické konverzace popovídal se studenty o česko-amerických vztazích a předvedl jim, jak se hraje baseball a americký fotbal. Zábavní zóna byla plná technologií a her, ale ten den se řešila i seriózní témata, jako mediální gramotnost a kritické myšlení. To je v čase "novinářů" na sociálních sítích o to žádanější schopnost. Kromě toho se zvídavá padesátka studentů dozvěděla užitečné informace o tom, jak nejsnadněji vycestovat do USA za studiem či prací.

Amerika na dosah bylo rozhodně zajímavé zpestření školních dnů, které děcka vtáhlo do konverzace s 'native speakerem' a neotřelým způsobem jim představilo Spojené státy americké.

Foto (zdroj): U.S. Embassy Prague

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.