Amatérský kulturista Pavel Kutlák se chce dostat mezi profesionály

18.01.2024

Dělat amatérsky závodní kulturistiku stojí tolik času a peněz, za jaký byste se v některých sportech mohli považovat za profesionála. Bez těch profi příjmů, bohužel. Výhodou ale je, že o profi licence se soutěží, takže i amatér má nakonec šanci postoupit mezi ty, kteří se posilováním živí. Nic proti tomu, ale známe stovky jednodušších zaměstnání ;-)

Lipovský Pavel Kutlák, aktuálně soutěžící v kategorii junior, měl v loňské sezóně hodně blízko k vybojování místa mezi profesionály. Každodenní dřina v posilovně šmrncnutá bezprecedentními předzávodními dietami, ho dostala až na etalon amatérské kulturistiky. Závod, jemuž propůjčil jméno nejslavnější bodybuilder všech dob, hrdina akčních bijáků z 80. a 90. let, později guvernér Kalifornie, dnes reklamní tvář německého prodejce nářadí – Arnold Schwarzenegger.

Pavel je registrován u zřejmě nejvěhlasnější mezinárodní federace IFBB. Vloni nemohl víc, než stát na pódiu soutěže Arnold Classic Europe ve španělském Madridu a srovnávat svoje svaly s úřadujícími mistry světa a mistry zemí své věkové kategorie. Skončil těsně pod bednou čtvrtý a postaral se tak o nejlepší výsledek republikové kulturistické výpravy.

Když pak zabodoval i na prestižní české soutěži Grand Prix Pepa vítězstvím mezi juniory a účastí ve finále absolutním, byl profi kartě hodně blízko. Každopádně mu dobrá umístění na závodech vynesla celkové 2. místo v mezinárodním rankingu federace IFBB.

To celé funguje jako super motivace, jak se díky intenzivnější přípravě probojovat mezi profesionály. Možná už letos. Však mu taky Olomouc, v níž aktuálně žije, pracuje a podniká (aby náročný koníček uživil), přijde malá a přemýšlí o stěhování blíž větším příležitostem. V Jeseníku se s ním můžete potkat v boxerksém klubu VK Boxing Jeseník, který s parťákem provozuje.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Eastlabs 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.