Adam Žák z GymJes dalším absolventem akademie Microsoftu

07.03.2024

Jasně, že to globální firmy dělají i kvůli sobě, aby si zajistily přísun talentů. Na druhou stranu, kdo jiný má plnit roli hybatele ve vzdělávání než bohatí a chytří zaměstnavatelé. Studentské Trenérské Centrum (STC) společnosti Microsoftu je výběrový program zaměřený na středoškoláky s vášní pro moderní technologie. Za tu dobu už je to spíše komunita nadšená do inovací. Dobře, že jesenické střední školství nestojí stranou a naše gymnázium je poměrně pravidelným dodavatelem studentů.

Naposledy se úspěšným absolventem dvouletého vzdělávacího programu stal maturant Adam Žák. Talentovaný matematik a fyzik se už během středoškolského studia účastní seminářů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, což do jisté míry naznačuje jeho příští kroky. Teď si obhajobou absolventské práce v STC rozšířil portfolio znalostí i o technologie. Je pravděpodobné, že do budoucna Adam nebude mít nouzi o zajímavé pracovní nabídky, když takhle ukázkově vylepšuje svůj potenciál.

Při pohledu na trh práce je totiž čím dál jasnější, že znalosti získané pouze ve škole přestávají stačit a je potřeba tímto směrem napínat energii. Čtenáři positivJE mohou vidět, že zdejší školy na to různými nadstavbovými aktivitami reagují.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.