Adam Fellner, klenot jesenického lyžování

07.03.2018

Běžecké lyžování je zde veleúspěšný individuální sport a není divu. Máme zde skvělé přírodní podmínky, máme tady sportovní základku i sportovní gymnázium, kvalitní trenéry a silného partnera za zády, to je skvělá konstelace.
"Produktem" tohoto systému je nepochybně i Adam Fellner (25 let), úspěšný závodník Fenix Ski Teamu Jeseník. Adam stál na lyžích velmi brzy a od rodičů se mu dostávalo velké pozornosti a podpory. Talentem a poctivou prací se postupně vyškrábal mezi českou lyžařskou špičku, která má po odchodu Lukáše Bauera nelehký úkol, pozvednout prapor českého klasického lyžování.
Že se Adam zdatně pere o místo na výsluní, dokazuje několik republikových titulů, bronz ze světové univerziády, angažmá v elitním lyžařském týmu Lukáše Bauera, a o vlas uniklá nominace na olympiádu v Pchjongčchangu. Letos Adam reprezentoval naši zemi ve světových pohárech, a to je vážně skvělá vizitka jak Adama, tak Fenix Ski Teamu!
Všechny individuální sporty jsou makačka, ale utužuje to charakter a formuje osobnost v silného jedince. Adam k tomu vzkazuje: "Běžecké lyžování je tvrdý sport, musíš zvednou zadek a jít na trénink za každého počasí. To tě ale naučí zvládat budoucí psychické i fyzické překážky, což tě posouvá dále nejen jako sportovce, ale jako člověka. Proto dělej, co tě baví, dělej to naplno a bez ohledu na to, jestli je to sport, nebo kterákoliv jiná činnost, která tě naplňuje.".
Adam je bojovník, souběžně s vrcholovým sportem studuje v Olomouci Fakultu tělovýchovné kultury a k tomu si dál sní svůj sen - účast na zimní olympiádě. Ta příští bude ve 2022, to by měl byt na vrcholu se silami.
Tak co říkáte, vlítnete do stopy, dokud je sníh?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.