Adam Fellner a Honza Pechoušek na svěťáku

19.12.2020

My obyčejní smrtelníci vnímáme zimu hlavně kalendářně a díky Vánocům, jenže pro běžce na lyžích je sezóna už rozjetá. Tedy pro ty, kteří naskočili do kolotoče zvaného Světový pohár.
Tradiční dodavatel "zboží" pro českou reprezentaci FENIX SKI TEAM Jeseník pro tenhle sport objevil a vychoval Adama Fellnera (27) a Honzu Pechouška (23), kteří jsou i v nové sezóně platnými členy národního týmu.
Specialista na sprinty Honza za sebou letos má už dva starty. Na zahajováku ve Finsku doběhl v klasickém sprintu 54., což o dva týdny později dost výrazně vylepšil 31. místem ve Švýcarsku. O tomhle víkendu zabojuje o body v Drážďanech.
S odhodláním a podobnými cíli jako vloni vstoupil do nové sezóny druhý jesenický běžec na lyžích Adam. Nelítá v oblacích, střízlivě touží po bodech ve Světovém poháru, moc rád by do třicítky na mistrovství světa. Zatím výsledkově takto: finská Ruka 63. na klasice, 64. volnou technikou, ve švýcarském Davosu pak 46. místo v závodu volně. Teď pilně ladí formu na Tour de Ski, která pečlivost jeho přípravy prověří od 1. do 10. ledna. Fanděte.
Fanděte oběma borcům.

Foto (zdroj): Jiří Bošek, Czech Ski & Snowboard

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.