Adam Blišťan přivádí přes Politickej podcast mladé lidi k politice

14.12.2022

Tak nás napadlo, že když se blíží prezidentské volby, chtělo by to k nim dostat co nejvíc mladých lidí. Ti obvykle nejsou tolik disciplinovaní, a přitom skoro každé takové volby ovlivňují směřování naší země. To už by mladé zajímat mělo.

My se ryzí politice příliš nevěnujeme, ale víme o jednom popularizátorovi, který za účelem přiblížení zdánlivě složitých témat mladé generaci založil dokonce vlastní podcast - Politickej podcast.

Tím odvážlivcem je jesenický rodák Adam Blišťan a asi proto, že máme s positivJE podobnou cílovku, dokážeme naplno docenit jeho snahu. Přitáhnout mladé lidi k tématu natolik neatraktivnímu, to chce pořádnou porci odhodlání.

Při pohledu na natočené a zveřejněné epizody je zjevné, že Adam nemíří nízko, před mikrofon pravidelně dostává známé politiky, novináře i veřejně činné osoby. Projděte si to, poslechněte si to, jen namátkou: Pavel Novotný (starosta Prahy Řeporyje), Jiří Dolejš (bývalý poslanec a místopředseda KSČM), Jaroslav Kmenta (investigativní novinář), Martin Jonáš (zpravodaj České televize), Džamila Stehlíková (politička)...

A ještě pro jednu věc Adamovu aktivitu uznáváme. Šel s kůži na trh a přes platformu Herohero si troufl oslovit fanoušky a podporovatele, aby si jeho podcasty předplatili. Za 3 eura měsíčně se kromě přednostního přístupu k novým epizodám dostanou k bonusovým materiálům anebo mají možnost Adamovým hostům klást otázky.

V době, kdy je český internet plný tisíců a tisíců hodin zajímavého obsahu zdarma, je to odvážný čin. Svědčí to o Adamově entuziasmu a sebedůvěře, že dokáže kontinuálně držet kvalitu svých politických rozhovorů.

Foto (zdroj): archiv Adam Blišťan

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.