Absolventi GymJes Kuba Jurka a Matěj Dostál členy vítězného týmu na hackathonu

13.12.2023

Zhusta na positivJE píšeme o bývalých studentech Gymnázia Jeseník, kterak dosahují zajímavých výsledků v rozličných oborech a sférách. Dlužno dodat, že tyto jejich úspěchy často staví na dobrých znalostních základech, jimiž je vybavilo právě zdejší gymnázium. V případě studentů Univerzity Palackého Jakuba Jurky a Matěje Dostála je tato praxe potvrzena dokonce dvojnásobně.

Na konci listopadu totiž podruhé ovládli hackathon určený pro středoškolské a vysokoškolské školní týmy. Ten pod názvem Hellathon už potřetí na půdě Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci uspořádala mohelnická Hella, přední dodavatel do automobilového průmyslu.

Soutěž je zaměřena na technicky orientované studenty schopné v časovém limitu 24 hodin vyřešit jedno z pěti nabídnutých témat. Univerzitní tým Pírka i se dvěma Jeseníčáky si vybral možnost č. 3 – sestavení IoT meteostanice včetně webového rozhraní pro vzdálenou správu. Už podruhé Matěj s Jakubem stáli na vítězné straně, Pírka přinesla v kategorii vysokoškolských týmů nejlepší řešení. Taková výhra zahřeje a povzbudí do dalšího studia.

Hellathon potvrzuje slova Vladimíra Tilla a Venduly Zezulová z Helly, jež pronesli na listopadovém positivJE FESTIVALU. I jako výrobci "pouhých" světlometů obrovsky investují do vývoje a tým do značné míry staví na absolventech, na které se napojili již během studia.

Gympl a UPOL jede :-)

Foto (zdroj): Hellathon

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.