Absolvent GymJes Vojta Tomas nakopal Prahu

16.07.2021

Až tady jednou bude správná konstelace, chceme v Jeseníku podobnou soutěž mít. Město Praha ji má, pod názvem 'Nakopni Prahu' se v ní utkávají týmy, které vymýšlejí projekty mající za využití technologií nějakým způsobem zlepšit život Pražanů.

No a pecka je, že letošní ročník vyhrál projekt Metacity, za nímž z velké části stojí absolvent Gymnázia Jeseník, nyní magisterský student informačních technologií na ČVUT, Vojtěch Tomas. To on byl vedoucím vítězného týmu, protože myšlenka Metacity vychází z jeho právě psané diplomové práce.

Velmi dobrý klavírista, programátor, a tedy ještě stále student Vojta vymyslel platformu, jež si klade za cíl významně zjednodušit komunikaci mezi městem, občany, developery a ostatními subjekty zainteresovanými v plánování a rozvoji města. Děje se tak díky využití veřejných (městských) dat, která Metacity vizualizuje všem aktérům, a to v jim srozumitelné podobě. Je zásadní brát při rozvoji měst v úvahu preference obyvatel, vždyť o ně tu jde nejvíc. Výsledek si představujte jako takový sofistikovanější participativní rozpočet 'Tvoříme Jeseník' ;-)

Něco nám říká, že o tomhle klukovi ještě uslyšíme, tak si ho zapamatujte.

Krátký videoprofil Metacity si pusťte pod článkem.

Foto (zdroj): ČVUT Praha

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.