FK Jeseník>Slavia>reprezentace>???

27.02.2018

Fotbal je v naší zemi nejpopulárnější sport, čistě statisticky se musí i na trávnících našeho okresu prohánět pár nadějí. Jenže taky platí, že cesta třeba z Bělé na ligový trávník je pořádně trnitá.
Ale na apríla 2001 se v Jeseníku jeden super talent narodil. Ladislav 'Ladík' Krobot mladší, syn dlouholeté opory TJ Jeseník, už v žákovských kategoriích v dresu FK Jeseník herně vyčníval a střílel desítky branek. Bylo jen otázkou času, kdo z větších klubů si Laďu ml. stáhne k sobě. Jenže se asi nečekalo, že se tak stane v Láďových 14-ti letech a 10-ti měsících, a že podepíše smlouvu s jedním z nejslavnějších českých týmů, slovutnou Slavií Praha. Víme, Sparta má více fanoušků, ale tam jsou teď orientovaní spíše na cizince :-o Chcete důkaz, že i Slavia je zřejmě jen přestupní stanicí? :-)Od léta 2013, do podzimu 2017 Ladík za sešívané nastřílel 287 branek! Díky tomu má za sebou stáž v anglickém Stoke City. Ale hlavně, Ladislav Krobot ml. je stabilním členem reprezentace České republiky U17 (vstřeleno 6 gólů) a ačkoli 15. února prodloužil s SK Slavia Praha smlouvu o dva roky, je dosti možné, že ji nedodrží, neb bude čelit lákavým zahraničním nabídkám. A Slavia bude řešit hamletovské dilema 'prodat x neprodat'. U nás rozumí fotbalu každý, takže i vy dokážete Ladíkovi předpovědět hvězdnou kariéru, že ano?
Jinak, mezi 21. až 27. březnem se v Olomouci hraje kvalifikace o EURO U17, kde se repre utká i s Laďou v sestavě se Srbskem, Španělskem a Ukrajinou), zajeďte fandit!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.