4 z pěti medailí na olympiádě zařídili běžkaři Fenix Ski Teamu

26.01.2020

Být šéfem sportovního úseku dětí, možná bychom teď analyzovali výsledky, zpovídali svěřence, přemýšleli o tréninkových metodách... Jenže my jsme ti, jimž při pohledu na výsledky zimní Olympiády dětí a mládeže stačí vidět, kolik děcek sportuje závodně a jak je to baví. Jasně, že skoro každý chce vyhrávat, jenže medaile jsou prostě jenom tři.
Ve čtvrtek skončená olympiáda byla postavena jako souboj krajských reprezentací, jimž sportovce dodaly kluby a oddíly daného kraje. Za okres Jeseník odjelo do dějiště 20 sportovců, no a o 4 medaile z pěti, které Olomoucký kraj vyválčil, se postarali dva běžkaři z Fenix Ski Teamu. V kategorii starší žačky/žáci Bára Macurová (1x stříbro, 1x bronz) a Tomáš Cenek (2x bronz). Poslední cenný kov bronz získali hokejisté, krajský výběr s deseti hráči ze Šumperka.
V konečném pořadí skončil Olomoucký kraj na 13. ze 14 míst, nám se ale chce říct: "No a co.".
Palec nahoru Báře a Tomášovi, velké poplácání všem, co se snažili, pro nás jste i tak borci.

Foto (zdroj): archiv Český olympijský svaz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.